שיקום לאחר אירוע מוחי

Zeev round 2

המטרה: לחזור להיות עצמאי לאחר אירוע מוחי

התועלת שלכם מהטיפול:

אודות זאב

זאב הוא פיזיותרפיסט המוביל אנשים בתהליכי שיקום והחלמה מזה שנים רבות ממצבים קשים במיוחד, לאחר אירועים מוחיים, תאונות דרכים ומחלות ניווניות קשות. ההתמחות העיקרית של זאב היא בשיקום של אנשים לאחר אירוע מוחי ופגיעות קשות במוח ובמערכת העצבים.

זאב בעל תואר ראשון בפיזיותרפיה מאוניברסיטת תל-אביב ותואר ראשון בכלכלה בהצטיינות יתרה ובחינוך בהצטיינות מאוניברסיטת תל-אביב. הוא פיזיותרפיסט מוסמך ע"י משרד הבריאות ועבד בין היתר בבית החולים השיקומי בית-לוינשטיין, בו עסק בשיקום של אנשים במצבים בריאותיים קשים במיוחד. זאב חבר בעמותת הפיזיותרפיסטים בישראל, נשוי ואב לארבעה.

תעודות הצטיינות ופרסים (באופן אישי וכחלק מצוות)

מצטיין דיקן / אוניברסיטת תל-אביב, 2001
פרס מחלקה מצטיינת / המחלקה לשיקום נוירולוגי, ביה"ח בית-לוינשטיין – 2009
פרס מנהל ביה"ח למכון לפיזיותרפיה, ביה"ח בית-לוינשטיין – 2009

מטופלים מספרים

החזרת לאימי את העצמאות שאבדה לה

זאב היקר אני לעולם לא אשכח את הטלפון הראשון שלי אלייך. הייתי היסטרית אני זוכרת ולא הכי ברורה, אמא עברה אירוע מוחי נוסף בפעם המי יודע כמה והפעם זה לא כמו פעם... הפעם זה שונה, זה מורכב. ואתה מהצד השני של הקו מתשאל בנועם ובחיוך. לקחת על עצמך את אמא כפרויקט.. צעד צעד ועם חיוך.. גם כשהיא סתם חיפשה מישהו לדבר איתו..הצלחת להקשיב ולטפס עימה מדרגות תוך כדי. לימדת אותה התמדה ונחישות מהי ובעיקר החזרת לה את העצמאות שאבדה לה ובכך הוצאת אותה מהחור השחור של הדיכאון אליו נקלעה. על כך ועל הטיפול המסור לעולם אודה לך..תודה שהחזרת לי את אמא. בהערכה כנה דורית פורטל
דורית פורטל

הטלפון אליך היה אחד הדברים החשובים והטובים שעשיתי בחיי

זאב היקר, תודה תודה תודה!!! אין לי מילים להודות לך על הטיפול באמא שלי שעברה אירוע מוחי קשה לפני שנתיים והייתה מרותקת למיטה במשך השנתיים האחרונות ובזכותך עומדת היום על הרגלים והולכת. מעבר להבנה המקצועית וליכולת המקצועית הגבוהה בה ניחנת נכנסת לליבה של אמא בזכות הגישה המכבדת שלך וההבנה ש"אדם הוא אדם באשר הוא אדם" – תכונה מעוררת הערצה מבחינתי! הטלפון אליך היה אחד הדברים החשובים והטובים שעשיתי בחיי ואשמח לחלוק ולתת המלצות למי שרוצה כי אני יודעת כמה אבודים אנו המשפחה לראות את יקירנו כה חסרי אונים. תודה רבה רבה!
עידית שני ומשפ' שטיינר

שאלות ותשובות

תשובות לשאלות שכיחות

הטיפול מתבצע בבית המטופל במרכז הארץ (בין רחובות לרעננה).

  1. אין צורך להסיע את המטופל לבית החולים ובחזרה – המטפל מגיע אל בית המטופל
  2. חסכון בזמן (התארגנות, נסיעות, חניה, המתנה) למשתקם ולבני המשפחה
  3. השיקום מתבצע בסביבה הביתית המוכרת של המטופל בה הוא אמור לתפקד

לאחר בדיקה גופנית ומעבר על ההסטוריה הרפואית, תקבלו הערכת מצב ויעדים ראלים שניתן (להערכתי) להשיג בתקופה של 3-6 חודשים. היעדים אישיים לכל מטופל ומותאמים ליכולותיו הנוכחיות.

בדרך כלל ניתן לראות שיפור תפקודי תוך כ-2-3 חודשים. 

תהליך שיקום נמשך בדרך כלל 6-12 חודשים.

השיקום עולה בדרך כלל בין 4,000 ל-9,000 ש"ח לחודש, לפי מספר הטיפולים הנדרש. בדרך כלל אינטנסיביות הטיפול (ולכן העלות) גבוהה יותר בהתחלה ופוחתת בהמשך.

ביטוח כללית מושלם מחזיר כ-100 ש"ח לטיפול עבור עד 24 טיפולים בשנה קלנדרית. ביטוחי בריאות פרטיים עשויים לכלול כיסוי לטיפול פיזיותרפי – יש לברר עם סוכן הביטוח.

בזכותך דודה שלי אוכלת בכוחות עצמה, הולכת כמה צעדים ואפילו עולה במדרגות

זאב היקר, על פועלך ומסירותך רוצים לומר תודה כי עשייתך היא מעל ומעבר לעבודה על הסבלנות והרגישות בשעות כה קשות ועל הניסיון לתת כתף ולשפר את ההרגשה ,תודה שלא ויתרת לה על עוד צעד והליכה. כשקופ"ח מכבי ויתרה עליה, אתה היית זה שנתן תקוה, ואכן היום בזכותך דודה שלי אוכלת בכוחות עצמה, הולכת כמה צעדים ואפילו עולה במדרגות.. הענקת טיפול מלא ומסור במשך התקופה. רוצים על כך תודה לומר לך ומאמינים שתמשיך בדרך זו בכל פועלך כי רגישות וחמלה הן תכונות מדהימות שבוודאי יסייעו לך בעוד משימות תמשיך לעשות חייל בעם ישראל
סילבי סיה

תודה מקרב לב על הליווי והטיפול המסור שבזכותו חזרתי לתפקוד מלא

זאב היקר, מודה לך מקרב לב על הטיפול והליווי המסור שלך בתהליך השיקום שלי, בעקבות אירוע מוחי . תהליך שלווה בהמון רגישות, הומור, עידוד ואכפתיות רבה. כל אלה בודאי תרמו לשיקום המלא שלי. התחלת התהליך היתה מלווה בחרדה וחששות שלי מהמצב על רקע חולשה ניכרת בפלג הגוף השמאלי וסיוע בהליכון. בעידודך הרב מהר מאוד לא היה צורך בהליכון. המשך התהליך לווה בהרבה עזרים מתקדמים ומהנים ובסופו גם תרגילים של שיווי משקל שתרמו מאוד לחיזוק הביטחון העצמי והיציבות במרחב. תודה שוב מקרב לב על הליווי והטיפול המסור שבזכותו חזרתי לתפקוד מלא.
נורית כהן

כתבו לי ואולי אוכל לעזור גם לכם ולקרוביכם

מחולה סיעודית ששוכבת במיטה חסרת אונים... אמא חזרה להלך, עלתה וירדה במדרגות ביתה שלוש קומות

היכרנו את זאב לפני 7 שנים, כשאמא שכבה בהרצפלד אחרי ארוע מוחי והפכה להיות בתוך יום מאדם פעיל נמרץ ודעתן לחולה סיעודית ששוכבת במיטה חסרת אונים.

זאב הגיע עד הרצפלד, שוחח איתה כמה דקות וקבע נחרצות: "אסתר, את תהלכי ואפילו תרוצי בפרוזדור הזה מתחילתו ועד סופו."

אמא סירבה להאמין, אך לשמחתי הקשר נוצר מידית ומאז לא נפרדו דרכיהם.

אמא חזרה להלך, עלתה וירדה במדרגות ביתה שלוש קומות(!) וחברות אמיצה נרקמה ביניהם.

במשך השנים זאב ליווה את אמא ואותנו בעליות ובמורדות, תמיד עם חיוך ועם רצון אמיתי, עם קרבה והבנה ואנושיות לאין קץ.

אחרון העומדים ליד קברה היה זאב שנפרד ממנה דקות ארוכות ותודה ענקית לנו אליו שהנעים את שעותיה, שתמך פיזית ונפשית ושהיה מקצועי וחבר אמיתי לכל אורך הדרך!

נטע טרגל
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן